O Zahradě Ráj


Jsme firma nacházející se v Turnově v Českém Ráji. Rádi z Vaší zahrady uděláme příjemné místo k relaxaci a odpočinku, abyste se cítili jako v ráji. Máme originální nápady v navrhování zahradních úprav. Čerpáme jak z moderních zahradních trendů, tak i z dobového a netradičního zahradního umění. Záleží na Vaší představě, poloze zahrady a dalších faktorech, aby byla zvolena vhodná kompozice. Poněvadž zahrada není pouze doplněk domu, ale další ´pokoj´, ve kterém se musíte cítit dobře a proto by dům neměl zastínit zahradu a naopak. Zahrada zraje jako víno, čím starší tím vytříbenější chuť má, u zahrady je to převážně o vzhledu, ta získává po čase ducha a charisma majitele.
Děláme celkové návrhy a realizace především menších zahrad. Naší specializací je tvorba a rekonstrukce zahradních kompozic a jejich detailů, jako jsou skalky a alpina, vřesoviště, tvorba malých krajinek, přírodně vyhlížející zahrady, okrasná jezírka a vše s tím spojené (voda, kámen, detailní osázení). Další naší činností je navrhování a osázení zimních zahrad a interiéru, mobilních nádob, truhlíků na okna, velkých i malých okrasných květináčů na terasách, na balkonech, u zahradních cest či bazénů.

Zahradu netvoříme pouze rozumem, ale jako poezii - srdcem a duší.

Také máme vlastní produkci rostlin a to převážně skalniček, alpínek a trvalek. Další produkce rostlin tvoří zakrslé, botanické a okrasné dřeviny a další rostliny. V neposlední řadě se zabýváme v malé míře produkcí domácích dřevin, které se dají využít v krajinné architektuře, v přírodě blízkých zahradách a také v ekologických zahradách. Tyto dřeviny nenarušují krajinný ráz ČR a přispívají k zachování domácích botanických druhů, které jsou dnes nahrazovány v mnoha případech cizokrajnými. Domácí dřeviny jsou stejně ne-li více zajímavé a jejich velkou výhodou je velká odolnost k většině vlivům.

Kdo by nechtěl mít na zahradě stoletý dub, lípu či buk…?